TWORZENIE STRON INTERNETOWYCH

portfolio webmastera, projektowanie stron www

Tworzenie stron internetowych oraz ich pozycjonowanie to również dziedzina mojej działalności. Każda zaprojektowana strona www ma swój indywidualny design, ponieważ nie tworzę stron na podstawie istniejących szablonów. Projekt jest podporządko­wany tematowi witryny internetowej. Jako grafik komputerowy mogę zapewnić niebanalną oprawę graficzną dla projektowanych stron internetowych.

Tworzone strony internetowe są w pełni zgodne ze standardami organizacji W3C i najpopularniejszymi przeglądarkami internetowymi. Ponieważ zapewniam pozycjonowanie stron już na etapie projektowania, gwarantuje to w krótkim czasie uzyskanie wysokich pozycji w wyszukiwarkach. Dzięki temu odpadają już Państwu dodatkowe koszty pozycjonowania serwisu.

W fazie projektowania serwisu internetowego, udostęp­niam pełny wgląd w poszczególne etapy, które na bieżąco są konsultowane i modyfikowane.

Moja oferta jest skierowana do każdej zainteresowanej firmy lub instytucji, dla której ambicją jest przekaz swoich informacji oraz nawiązywanie nowych kontaktów za pomocą INTERNETU.

Tutaj w krótkim poradniku – JAK URUCHOMIĆ WŁASNĄ STRONĘ INTERNETOWĄ  przedstawiłem co jest potrzebne do uruchomienia własnej strony oraz orientacyjne koszty rejestracji i utrzymania serwisu.

Tworzenie stron internetowych, pozycjonowanie
webmaster, grafik komputerowy – Eugeniusz Tobor.
Top

JAK URUCHOMIĆ WŁASNĄ STRONĘ INTERNETOWĄ

1. Wybieramy usługodawcę - HOSTING

Aby zamieścić w internecie własną stronę internetową musimy w pierwszej kolejności wybrać firmę, której powierzymy nasz serwis (instalacja) tzw. hosting.

Zaczynamy od tego kroku, ponieważ podczas rejestracji naszej domeny potrzebne będą dane serwerów nazw domenowych (name servers). Umowę z dostawcą usług internetowych podpisujemy najczęściej na rok. Najmniejsze proponowane pakiety oscylują cenowo w granicach 100 zł rocznie.

2. Wybieramy nazwę strony internetowej - DOMENA

Kolejnym krokiem będzie wybranie unikalnej nazwy naszej strony internetowej tzw. domena.

Możemy sprawdzić to, czy jest ona wolna na stronie operatora, u którego zamawiamy hosting. W sieci można znaleźć również wiele przeznaczonych do tego stron internetowych.

Z reguły hosting i domenę możemy zamówić oraz załatwić wszystkie formalności w jednej firmie. Upraszcza to całą sprawę. Nie ma również żadnych przeszkód by wybrać inną firmę.

Koszty rejestracji są zależne od rodzaju domeny (.com, .pl, .eu, itp.) oraz od firmy oferującej tego typu usługi. Pierwsza rejestracja na 12 miesięcy jest z reguły znacznie tańsza, kolejne lata to około 100 zł rocznie.

3. Rejestrujemy własną stronę internetową

Po wybraniu hostingu i domeny, rejestrujemy wszystko najczęściej na okres jednego roku. Będziemy mogli corocznie przedłużać ważność domeny i hostingu, opłacając terminowo otrzymywaną fakturę.

Podsumowując – utrzymanie roczne naszej strony www (z domeną .pl) będzie kosztować około 200 zł.

Wstecz Top

Strony www